23948sdkhjf

Välkommen till Habit Modegalan 2018

Nu kan du boka din biljett till årets branschfest som äger rum på Operaterrassen i november.

Den 1 november på Operaterrassen invid Kungsträdgården i Stockholm är det dags för årets fest där hela branschen hyllar, uppmärksammar och lyfter fram butikssäljare, modeföretag, designer och butiker som gjort något alldeles extra för Modesverige.

Totalt delas priser i tolv kategorier ut varav tre kategorier är nya för i år: Årets Kreativa Kundupplevelse, Årets Inköpare och Årets Logistiklösning. Därtill koras bland annat Årets Designer och därtill delas  Habit Hederspris ut.

Habit Modegalan äger rum för tolfte gången i ordningen och i år fokuserar Habit på nätverkande så därför blir det ingen sittande middag utan en riktigt härlig mingelkväll med chans att skapa massor av nya kontakter. Biljetter och information finns här.

Årets konferencier är Kakan Hermansson och festen äger rum på Operaterrassen i Stockholm.

Habit Modegalan arrangeras av modebranschtidningen Habit Sko&Mode för tolfte året i rad.

Läs mer om galan, priserna och sponsorerna  och boka din biljett idag med boka tidigt-rabatt Habitmodegalan.se 

Foto: Emma Grann studio Emma Svenson 

Kommentera en artikel
Utvalda artiklar

Nyhetsbrev

Sänd till en kollega

0.09